Planowana ciaza

W okresie, kiedy staramy się z znajomym przyjacielem o dziecko, każdy dzień jest złym oczekiwaniem na dobrą nowinę. Najchętniej od razu po stosunku pobiegłybyśmy do apteki po test ciążowy i wykonały go, aby jak już powiadomić grupę oraz panów o rychłym powiększeniu się rodziny. Jednak często sprowadza się, że mimo dobrze zaplanowanych starań, test ciążowy wykazał, iż nie stanowimy w ciąży. Nie załamujmy się, domowy test ciążowy mógł się pomylić.

Przede wszystkim, należy zrozumieć, na jedne zasadzie działają testy ciążowe łatwe w aptece. Ich chodzenie jest bowiem niezwykle proste. Polega na wykryciu hormony HCG (wykonywanego w sukcesie zajścia w ciążę) w moczu. Testy ciążowe są niezwykle łagodne w kadrze i dodatkowo bardzo przyjemne, dlatego należy je brać razem w zaleceniami na dołączonej ulotce.

Oczywiście, powszechnie znane testy ciążowe nie są nieomylne. Ich niewiarygodność może dotyczyć z niewielu czynników:

przeterminowanie – tak samo jak jakichś innych produktów spożywczych, farmakologicznych czy dermatologicznych, testów ciążowych więcej nie należy stosować po upływie terminu ważności. To ponieważ jego prace potrafią stanowić zaburzone, a efekt będzie niewiarygodny, zażywanie dodatkowych leków, wiek kobiety – pomysł na efekt testu ciążowego nie lecz jego doskonałe przygotowanie oraz odczekany godzina od momentu ewentualnego zapłodnienia. Wielkie są również choroby kobiety, przyjmowane przez nią leki i wiek. Tak dlatego, osoby z chorobą nerek, przekwitające i przyjmujące leki antydepresyjne dla lepszego rozeznania w sprawy powinny raczej zgłosić się do specjalistę, bo w ich sukcesu test może dochodzić ciążę, do jakiej tak naprawdę nie doszło, mikroporonienie – czasem sprowadza się, że test ciążowy wykrył ciążę, tylko kilka dni później, po ponownym jego sprawieniu, wyszedł ujemny. Może więc świadczyć, że trafiło do zapłodnienia, jednak początek nie zagnieździł się w macicy. W takim wypadku koniecznie zgłoś się do specjalisty, ponieważ zapewne istniejesz w ciąży pozamacicznej, pośpiech – to najpopularniejsza przyczyna braków w testach ciążowych. Chociaż producenci zarzekają się, że dzięki ich pomiarom będzie silna znaleźć ciążę już w 6. dniu po zapłodnieniu, należy uświadomić sobie dobry ważny punkt: HCG jest najwcześniej wykrywalne w natury, dopiero później w moczu. Dlatego, dla pewności, lepiej zaczekać dodatkowy tydzień, żebym posiadać wyższą pewność.

Obecnie testy ciążowe są tak zrobione, że wykrywają w 99,9% przypadkach ciążę. Zawsze należy pamiętać o tym, że w żadnym przypadku nie są nieomylne także dla większej swobodzie należy udać się do lekarza i sprawić specjalne badania. A w razie pomyłek, najczęściej sprowadza się, iż test wykrył ciążę jakiej nie ma, nie natomiast na odwrót. Dlatego kobiety, które nie chcą trafić w ciążę, mogą poczuć się uspokojone negatywnym wynikiem testu.