Test ciazowy w srodku dnia

Osoby starające się o dziecko, a oraz te obawiające się ciąży, poza wykonaniem testu ciążowego, starają się odkryć w sobie objawy, które potwierdzą albo te wykluczą obawy (albo te możliwość) na pokrycie. Jednak jakie są te symptomy? Jak można się ich doszukiwać? Pierwszym i jednocześnie najbardziej dużym objawem wybiera jest właśnie brak czasu. Nie cierpi jednak po co stresować się na zapas – opóźnienia miesiączki, nawet wielodniowe, mogą być dane wieloma czynnikami, między innymi strachem i wadą. Z kolejnej natomiast strony regularna menstruacja nie wyklucza trafienia w ciążę. Daje się, że ciężarne kobiety miesiączkują jeszcze do trzech miesięcy od momentu zapłodnienia. Załóżmy jednak, iż staramy się o potomstwo, momentu nie ma, za ostatnie stanowi test ciążowy radośnie wskazujący dwie kreski. Co bardzo?

https://catch-patch-me.eu/se/

Bywają sytuacje, kiedy przyszłe mamy są objawy ciąży teraz w głównym tygodniu od zapłodnienia. Zawsze jednak następują one po około miesiącu. Najważniejsze ich nasilenie jest i pod koniec pierwszego trymestru, czyli około 10. tygodnia, a wracają w stronach 20. Oto lista objawów, których możesz (tylko nie musisz!) się spodziewać we wczesnych tygodniach ciąży:

Delikatne i bolące piersi. W ciele ciężarnej kobiety podchodzi do wielu zmian hormonalnych, które stanowią na celu przygotowanie przyszłej trzymamy nie jedynie do określonego noszenia dziecka w toku tych 9. miesięcy, lecz jeszcze do dalekiego wychowania. Dlatego, z powodu rozwijania się gruczołów mlekowych, piersi mogą zatrzymywać się większe, a sutki mocniejsze i ciemniejsze. Nudności oraz wymioty. To chyba najbardziej swój i rozpowszechniony objaw ciąży. Dokuczają one znacząco w godzinach wczesnoporannych, a trwać mogą nawet kilka godzin. Zazwyczaj uskarżają się na nie kobiety, które są w liczbie ciąży (a również tu są odstępstwa z podstawy – moja kuzynka niedawno była doskonały raz przy radości i uważajcie mi, ani raz nie odczuwała mdłości). Lekarze nie są stuprocentowo pewni, co daje objaw porannych mdłości. Zauważyli jednak, iż ich nasilenie jest o dużo większe wśród osób, które są w ciągłym strachu i stresie. Zmiana apetytu. Oczywiście nikomu nie są obce takie objawy, jak wzmożony apetyt, bądź też całkowita zmiana smaku. To, że w ciąży jesteśmy w okresie zjeść wszystko, co stoi na własnej możliwości do lodówki oraz fakt, iż nagle bardzo smakowita wydaje się mieszanka śledzia z kiszonym ogórkiem i Nutellą zrobione jest zmianami hormonalnymi w bliskim układzie.

Jak zawsze zaznaczyłam już we wcześniejszych częściach wpisu, wszelkie objawy ciąży mogą, lecz nie muszą się pojawić. Niestety stanowi jeszcze powiedziane, że pojawią się wszystkie opisane symptomy. Są kobiety, które bardzo dużo odczuwają niedogodności połączone z wczesną ciążą, ale dają się (zaś wtedy raczej często) przypadki, gdy ciąża jest znoszona praktycznie idealnie. Nie sądźcie więc obrazom i serialom, które uczą nas, że zapłodnienie oznacza nieustanne wymiotowanie, zmiany stanów i omdlewanie już od pierwszego dnia zapłodnienia. Wszystka kobieta jest bowiem stan błogosławiony w całkiem nowy, jedyny sposób.